Choď na obsah Choď na menu
 


Akatsuki

18. 4. 2009

Akatsuki

Akatsuki je malá organizácia najvyššej úrovne. Organizácia má nanajvýš desať členov a nepresné množstvo agentov. Hoci má slušnú sieť agentov v rôznych dedinách, títo jedinci sú obvykle ovládaní nejakou technikou. Členovia Akatsuki sú všetci z triedy S, a sú to najhladanejší a nebezpeční ninjovia.

 

Obrázok

Presné kritériá pre prijatie do skupiny sú neznáme, ale isté sú mimoriadne bojové schopnosti a sila jutsu. Jedinečné rysy (genetické alebo iné) sa tiež zdajú byť bežnými faktormi pre prijatie. Členovia sa zriedka stretnú osobne, miesto toho komunikujú cez telepatiu alebo cez hviezdnu projekciu.


Členovia z Akatsuki majú jednotlivé ciele, nijak zvlášť si necení života jednotlivých členov, ide im len o ich cieľ. Pracujú v tímoch po dvoch, ktoré sú vyvážené podľa ich schopností. Členov je teraz len osem.

Cieľom organizácie je ovládnutie sveta. Ich plán je dosť jednoduchý. Za prvé získať dosť peňazí , za druhé vyvolať vojny medzi dedinami a za tretie pomocou chytených ocasých démonov ovládnuť svet.

Chyteného démona zapečatí do sochy, pomocou techniky Fuuin Jutsu: Genryuu Kyuu Fuujin (Sealing Technique: Illusionary Dragon Nine consuming Seals).

 

Obrázok

Každý člen nosí jedinečný prsteň a žiadny člen nenosí prsteň na rovnakom prsta. Každý člen nosí svoj prsteň na rovnakom prste, na ktorom stojí na soche, keď pečatí démonov. Ale! Je desať prsteňov a len 8 členov, pretože orochimaru má prtsten u seba a Kakuzův je vo Skryté Listové. Ako sa zdá, prstene majú mať nejaký zvláštny význam, ale zatiaľ sa nevie aký.


Členovia a prstene


Vodca Akatsuki Pein - Rei (nula)
Deidara - Seiryuu (Azurový drak)
Konan - Byakko (Biely tiger)
Itachi - Suzaku (purpurová vták)
Zetsu - ġenb (Čierna korytnačka)
Orochimaru - kuchyn (Nicota)
Kisa - nanju (Sagittarius / Južná hviezda)
Kakuzu - Hokuto (Lochneska / Severná hviezda)
Hidan - Santai (Tretia úroveň)
Tobi - Gyokunyo (Panna Maria)
Sasori - Gyokunyo (Panna Maria), nosil ho pred Tobi.


Šatstvo a zjav

Členovia Akatsuki sú oblečení do podobného oblečenia: dlhé, tmavé plášte s červenými mraky až vysokým golierom. Všetci členovia tiež nosia purpurový lak na nechty a veľké kuželové slamené klobúky s malými bodcami.

Zdroj: www.konoha.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mi kodaq sas

(Naruto Uzumaki, 20. 7. 2011 22:20)

qwi si aki rew csarterutu souir tvlo sod.

konoha

(rasto, 3. 2. 2011 14:58)

dobry clanok aj ked som si vsimol ze je skopirovany ale vidim ze preklad je dokonali tekze je to fajn ......mozno prva stran,a na ktorej je uvedeny zdroj ...takze to je dobre ale vacsina clankov je z konohy .... :D ppzdravujem admina tiez

aaaaaaaaaaa

(aaaaaaaaaaaaaaa, 2. 10. 2010 21:47)

supa organizacia jediny dobry su pein a konan oni nezabijaju pre srandu naruto ma zvlastnu schopnost tym ze peina presvecil a on sa obetoval pein ozivil vsrtkych toje na tom dobre inac akatsuki jefakt zahadne tachi je nakonioec dobry aj pein a konan

akatsuki

(Itachi Uchiha, 5. 8. 2010 10:38)

Je to uplne super organizacia chcela by som tam patrit naj su itachi a tobi

Akatsuki

(alex, 30. 7. 2010 20:29)

Je to dobra organi zacie najlepši je v nom Tobi a Deidara