Choď na obsah Choď na menu
 


Deidara

14. 4. 2009

  Deidara je člen organizácie Akatsuki a mal za partnera Sasoriho a neskôr Tobiho. Je najmladší člen Akatsuki. Prsteň Akatsuki sa znakom青(Sei - Modrá) nosia na pravom ukazováka. Pôvodne Deidara pochádza zo Skryté Kamenné dediny.
Životopis


Deidara pôvodne pochádza zo Skryté Kamenné dediny, ale opustil ju, pretože príliš používal svoje "umenie" a ostatní ľudia v dedine sa mu vysmívali. Deidara sa teda stal nájomným teroristom ak výbuchom používal svoje umelecké diela. Keď orochimaru opustil Akatsuki, tak Deidara bol vyhľadá Uchihou Itachim, Hoshigakim Kisamem a Sasorim, ktorí dostali rozkaz od Peine, aby Deidaru rekrutovali do Akatsuki. Deidara prvýkrát odmietol. Rýchlo sa dostal do krátkeho boja s Itachim, Deidara málem vybuchla sám seba, pretože bol obetí Itachiho Genjutsu. Deidara teda vstúpil do Akatsuki, ale usmrtenie od Itachiho ranila jeho ego. Celú dobu, kedy bol v Akatsuki, tak Itachiho nesnášel, ale bol dosť inteligentný, aby vedel, že Itachi je silnejší.


Deidara s partnerom Sasorim, cestoval do Skryté Písečné zajať Gaara a získať z neho Shukaku. Keď sa dostal do Písečné, tak Deidara sa stretol s Piatym Kazekagem a začali spolu bojovať. Deidarova ľavá ramena bola počas boja zničená. Napriek skutočnosti, že stratil paži, Deidarovi sa podarilo poraziť Kazekageho, ktorý medzitým chránil písečnou. Deidara potom vzal Gaara v bezvedomí z Písečné, kde na neho čakal Sasori. Títo dvaja členovia Akatsuki potom zamieril do úkrytu, stretli sa s ďalšími členmi a tri dni získavali Shukaku z Gaara, kým Tím Kakashi a Tím GAI sa pokúsili o záchranu. V čase, keď tímy vtrhla do skyso, bol už Gaara mŕtvy a Deidara sedel arogantne na jeho mŕtvol. Naruto sa nahnevala a začal s Kakashim Deidaru prenasledovať, kým Sasori bojoval sa Sakura a Chiyo.

Pri prenasledovaní, Deidara sa pokúsil oddeliť Kakashiho od Naruta svojím výbušným kaolínom. Keď sa to nepodarilo, tak sa snažil nalákat Naruta, aby ho mohol porazil. Kakashi použil svoj Mangekyou Sharingan a zničil Deidarovu pravou paži, Naruto ho nakoniec Dohnal. Deidara uhnul Narutově útoku, ale prišiel o svojho jílového vtáka. Naruto potom na Deidaru zaútočil znova, ale zničil len jeho Jílové klon. Deidara sa medzitým skryl a dozvedel sa, že Sasori je mŕtvy, bol zabitý Sakura a Chiyo. Tím GAI našiel Deidaru pomocou Nejiho Byakuganu.


Keďže nemal obe ruky, tak sa Deidarovi špatně bojovalo. Našiel teda svojho strateného jílového vtáka a zjedol z neho trochu hliny a odpálil sa. Kakashi však poslal výbuch do inej dimenzie pomocou Mangekyou Sharinganu, aby ochránil svoju skupinu. Deidara však prežil a odišiel hľadať svoje utrhl ramena a prsteň. Deidara sa stretne s Zetsu a Tobi, keď hľadá svoju ruku. Tobi si začne robiť žarty z Deidary. Zetsu mu radí, aby prestal, ale to Tobi neudělá. Teraz nastáva najzábavnejšie okamih medzi Tobi a Deidarou, Deidara skočí na Tobiho a začne ho škrtit nohami, pretože mu chýba ramena. Potom sa stal Tobi jeho partnerom a nosil prsteň po Sasorim.

Keďže Deidara chytil Jednoocasého, tak Tobi mal za úlohu chytiť Tříocasého. Tříocasý nemal Jinchuurikiho (osoba, v ktorej je Chvost démon) a pohyboval sa voľne vo vode. Tobi sa naozaj predviedol, keď len pred Tříocasým utíkal a tak mu musel Deidara pomôcť svojim výbušným kaolínom. Keď bolo po všetkom, tak bol Tobi pyšný sám na seba a tvrdil, že ho dostal sám, ale všetko urobil Deidara.


Deidara potom napadne Sasukeho po tom, čo sa dozvie, že Sasuke zabil orochimaru. Sasuke používal v boji svoj Element blesku a úspešne sa bránil proti Deidarovým bombovými útokmi. Deidara sa tiež dokázal brániť proti Sasukeho Genjutsu, pretože sa na neho díval iba ľavým okom na ktorom mal svoj mechanický ďalekohľad. Tiež použil na Sasukeho C-4 Karur, čo bol jeden z Deidarových silnejších útokov, ale Sasuke ho prežil. Nakoniec Deidara uplatnil svoj najsilnejší útok a vyhodil sám seba do vzduchu, aby Sasukeho zabil. Pokus však zlyhal, ale Deidara zomrel.
Osobnosť

Deidara bol veľmi horlivý muž. Bol niečo ako sadistický žhář a mal rád súboje a často vybuchoval svojich súperov brutálnym spôsobom. Deidarovým najvýraznejším znakom bola jeho láska k umeniu, ktoré rešpektoval, ale najväčším umením pre neho boli jeho explodujúca výtvory. Mal tiež zvyk končiť vety "hmm", čo sa dalo preložiť ako "áno" alebo "jo".

Deidarovo výbušné Ninjutsu bolo pre neho naozaj umením a to každá výbušnina, ktorú vyrobil. Jedna z Deidarových fráz, "Umenie je výbuch!", Bola pôvodne frázy slávneho abstraktného umelca, ktorý sa menoval Okamoto Taro (niekoľko Deidarových výbušnín připomínalo Okamotovu prácu). Deidara bol veľmi hrdý na svoje umenie a nechcel pripustiť, že jeho umenie môže byť porazené a to často viedlo v boji k tomu, že Deidara sa naštval.

 

Obrázok

Deidara zaoberal svojho partnera mistře Sasori (サソリの旦那, Sasori no Dann), pretože k nemu mal úctu ako ku kolegovi umelci. Pripustil tiež, že Sasori je silný a mal k nemu rešpekt. Napriek tomu, Deidara mal nezhody so svojim partnerom a často sa hádali, čo je skutočné umenie. Deidara tvrdil, že umenie trvá krátko a rýchlo zanikne, Sasori zase, že umenie by malo trvať dlho a byť iv budúcnosti. To odráža ich charakteru, Deidara tvořil explodujúca výtvory, ktoré ihneď expolodovali, zatiaľ čo Sasori tvoril dlho trvajúci ľudské loutky.

Deidarovo partnerstvo s jeho druhým partnerom Tobia bolo však iné, ako u Sasoriho. Tobi mal rešpekt k Deidarovi a občas ho nazýval senpai (starší a skúsenejší človek). Tobi bol bezstarostný a praštěná, zatiaľ čo Deidara veril, že členovia Akatsuki by mali byť vážni a pokojní. Tobi často aj neúmyselne Deidaru naštval, ktorý Tobiho napadol alebo serval. V bitke však spolu skvelo spolupracovali. Tiež sa zdalo, že Deidara má menší rešpekt k Tobimu, keď sa mu ospravedlnil, pretože sa odpálil a myslel si, že Tobi zomrie tiež.

 

Obrázok

Schopnosti

Deidara bol skúsený bojovník a mal na každej ruke jedny ústa a jedny obrie ústa na srdci do ktorých strkal íl a míchal ho so svojou Chakra. Íl potom odpaloval pomocou Katse (喝), Deidarovy pečate. Íl mohol tvarovať do rôznych tvarov a rozmerov a mohol ho svoju vôľu kontrolovať. Bol bojovníkom na veľkú vzdialenosť. Tiež mohol vytvoriť Jílové klon, ktorý sa odpálil a spôsobil veľký výbuch. S pomocou ílu mohol vytvárať mikroskopickej až gigantické výtvory, čo mu umožnilo prispôsobiť sa akejkoľvek situácii. Tiež íl využíval na hlinenými vtákom na ktorých potom létal, bojoval s nimi a prepravoval sa na rôzne miesta. Deidara má Element krajiny, ktorý používa na ílu a tiež k Doton: Muguragakure no Jutsu.

Okrem svojho ílu, Deidara bol veľmi inteligentný a často používal rôzne triky, aby výbušninami dostal svojho súpera. Ako špecialista na boj z diaľky, bol slabší v boji zblízka, ale dosť skúsený, aby bojoval s tímom GAI len s kunaiem v ústach. Taktiež na svojom ľavom oku nosil ďalekohľad a tiež trénoval svoje ľavé oko, aby sa ubránil Genjutsu. Deidarovy schopnosti boli uznané vodcom Akatsuki Peine, ktorý priznal, že Deidara bol jedinečný a že jeho strata je veľká rana pre Akatsuki.

 

Obrázok

 

Techniky

Doton: Jibaku Bunshin (Krajina: Samovražedný klon)
Doton: Kibak nende (Krajina: vybuchujúca íl)
Doton: Kibak nende: C1 (Krajina: vybuchujúca íl: C1)
Doton: Kibak nende: C2 Doragon (Krajina: vybuchujúca íl: C2 Drak)
Doton: Kibak nende: C3 (Krajina: vybuchujúca íl: C3)
Doton: Kibak nende: C4 Karur (Krajina: vybuchujúca íl: C4 Garuda)
Doton: Kibak nende: Kyuukyoyu Geijutsu: C0 (Krajina: vybuchujúca íl: Finálna umenie: CO)
Doton: Moguragakure no Jutsu (Krajina: Technika krtčího úteku)
Doton: nende Bunshin (Krajina: Jílové klon)

Zdroj: www.konoha.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

deidara

(Deiara, 29. 8. 2012 14:20)

podla mna si siesty hokage.

Pre Teba Deidara Love!

(Deidara, 29. 8. 2012 14:16)

Deidara podlamna si najsilnejsi lebo mas super ruku aj ja by som chel mat taku ruku s pusova obdivujem tvoje výbuchy ked za Teba hram vzdy pouzivam vybuck

Pre Teba Deidara Love!

(Deidara, 29. 8. 2012 14:16)

Deidara podlamna si najsilnejsi lebo mas super ruku aj ja by som chel mat taku ruku s pusova obdivujem tvoje výbuchy ked za Teba hram vzdy pouzivam vybuck

Deidara

(buk, 16. 2. 2010 8:23)

super :)