Choď na obsah Choď na menu
 


Hidan

14. 4. 2009

Hidan  je člen Akatsuki a partner Kakuzu a je druhý najnovší člen Akatsuki. Hidan pri sebe nosia svoju troch-čepelovou kosu, ktorú často používa v boji. Na prsteňa Akatsuki nosí znak(San, Tri) a nosia ho na ľavom ukazováka. Tiež nosia na krku symbol Jashinu a používa ho k modlitbe.
Životopis

Hidan pochádza z dediny Skryté v horúcich prameňoch. Dedina horúcich prameňov bola pokojné dediny, ktorá bola pre Hidana s jeho násilnou povahou nepríjemná. V dedine sa obratil proti svojim spoločníkom a našiel nový zmysel života v Jashinu (ジャシン, Boh zla), krvavé a rituálnymi kultu, ktorý na ňom vykonal svoje Kinjutsu (zakázanú techniku). Toto Kinjutsu umožnilo Hidanovi prežiť akékoľvek zranenia, výmenou za zabíjanie druhých a vykonávanie rituáli po jeho víťazstvo.

Hidan a Kakuzu boli poverení zajať Dvouocasého démona, ktorý bol zaplomboval v Jinchuuriki (Osoba v ktorej je Chvost démon). Jinchuurikim bola Nii Yugito zo Skryté Oblačno a bola veľmi skúsená v boji, takže ju Hidan a Kakuzu nedostali ľahko. Hidanovi sa podarilo ju poraziť a pribitý na stenu, pričom vykonával svoj rituál. Neskôr sa objavil Zetsu, vzal Yugito na základňu Akatsuki a duo cestovalo do Krajiny ohňa. Ich cieľom bol ďalší Jinchuuriki, ale Kakuzu mal na ceste vedľajšie plán. Duo vtrhla do Chrámu ohňa v Zemi ohňa, zabili spousty mníchov a to vrátane Chiriku, bývalého člena dvanástich strážných ninja.

S ich odmenou v rukách sa vydali do neďalekej stanice pre lovca odmien. Žiaľ, jeden z mníchov prežil a utiekol do Listové, kde vypovedal všetko o masakri. Boli rozoslané skupiny a Tím asuma, Shikamaru, Kotetsu a Izumi dostihli Hidana a Kakuzu. Asuma a Hidan začali bojovať a Hidan chcel po svojom partnerovi, aby sa do boja pomýliť.

Hidanovi sa podarilo vyhnúť väčšine Asumových úderov, kým nezačel vykonávať svoj Jashin rituál. Po rituáli jeho telo získalo tmavú farbu a vzhľad kostí sa objavil na jeho koži. Podarilo sa mu získať Asumovu krv a prepojiť svoju bolesť s asume. Keď asuma použil na Hidana svoj ohnivý útok, tak sa Hidanovo zranenia obrátilo späť na asume. Zvyšok Asumova tímu si uvedomil, že pred nimi stojí podivný, ale silný nepriateľ. Shikamaru chytil Hidana svojim tieňom a utiekol ho z jeho rituálního symbolu. To dalo asume šancu, aby na Hidana zaútočil bez toho, aby něják zranil seba. Asuma použil svoju techniku hiển (Lietajúci polykač) a usekl Hidanovi hlavu, ktorá odletel o niekoľko
metrov ďalej.

Lístie ninjov boli prekvapení, keď Hidan bez hlavy začal hovoriť a požiadal Kakuzu o pomoc. Preukazujú svoju nesmrtelnost, Hidanova hlava bola pomocou Kakuzu všitej späť. Tento šialený muž potom vstúpil znovu na rituálne symbol a probodl si svoju hruď, kriticky tým asume zranil. Keď Izumi a Kotetsu chcú pomôcť, tak sú zastaveni Kakuzem. Prišli však posily z Listové a asuma bol prevážať stranou z boja. Kakuzu a Hidan boli oslovení svojim vodcom a odišli zapečatiť nedávno zajatého Sanbiho do sochy Krále pekla.

Po zapečatení Dvouocasé a Tříocasého, Hidan a Kakuzu sa rozhodli nájsť svoj ďalší cieľ a tým bol ďalší Jichuuriki. Na svojej ceste boli však zastaveni tímom 10 a Kakashim. Tím 10 túžil po pomste a Shikamaru chytil Hidana svojim tieňom a odišiel s ním do labyrintu drôtov a výbušných lístkov, kde bojovali jeden na jedného. Hidanovi sa podarilo oslobodiť z Shikamarova tieňa a sekl Shikamaru, získal jeho krv. Hidan začal vykonávať svoje Jutsu a propíchl si srdce. Shikamaru však nebol zranený, pretože sa ukázalo, že krv nebola jeho, ale Kakuzova a získal ju pomocou chytrého plánu. Hidan bol prekvapený a chytení do Shikamarovi pasce. Skončil obvázaný drôty s výbušnými lístky na svojom tele. Potom Shikamaru aktivoval past na zemi, veľká hlboká diera sa objavila pod Hidanem.


Shikamaru povedal Hidanovi, že si vykopal vlastný hrob, keď zabil jeho učiteľa. Potom si zapálil cigaretu a hodil ju na drôty s výbušnými lístky, výbuch roztrhal Hidana na kusy. Hidan, ktorý bol na kusy, spadol do diery a křičel, že sa dostane raz von ai keď bude mať len hlavu, tak Shikamaru ukouše k smrti. Shikamaru len povie, že miesto v ktorom je Hidan, patrí jeho klanu a ten sa presvedčí, že tam Hidan zostane navždy. Potom steny diery začnú padať na Hidana a ten zostane pochovania pod zemou. Hidan bol nesmrteľný, pretože musel raz za čas vykonať svoje Jashin rituály a pretože zahrabane a na kusy nemal možnosť, tak jeho pochovania bola jeho konečná záhuba.

 

Osobnosť

Hidan je jedna z nejsprostějších postáv príbehu a často sa vztek a na niečo si sťažuje. Veľmi málo hovorí slušne a keď áno, tak v podobe sarkasmu. Bol tiež jediným členom Akatsuki, ktorý nerešpektoval Peine. Jediná osoba, ktorú snáď neurážel bol jeho boh Jashin. Tiež otvorene urážel Kakuzu, ktorý mal podľa Hidana zvyk rouhat sa, pretože Kakuzu mal rád peniaze. Kakuzu zase zesměšňoval Hidana kvôli jeho náboženstvo, ale v bitke spolu obaja skvelo spolupracovali.

Hidan nemal absolútne žiadne morálne obmedzenia, ktoré sa týkalo zabíjania. Často spôsoboval rád svojím protivníkom veľkú bolesť a pokiaľ to šlo, tak získal ich krv a bolesť zažívala s nimi, čo ho přiváděl do stavu šialenstva a radosti zároveň. Tiež sa ukázal ako sadista a to najmä počas svojho obradu. V boji tiež často hlasno ječel a vášnivo sa smial.

Avšak, jeho nesmrtelnost ho dělala veľmi arogantním a často sa zaoberal tým, ako získať rýchlo súperovu krv, než aby vymyslel nějákou stratégii. Zdalo sa však, že začal panikáriť, keď Shikamaru ovládal jeho telo svojim tieňom. Tiež nemal rád, keď mu Kakuzu pomáhal v bitke. Kakuzu mu to zase oplatil tým, že keď bol Hidan v koncoch, tak ho nechal schválně "zomrieť", čo mal byť trest za jeho arogancii.

 

Obrázok

Schopnosti

Hidanovou základné schopnosti bola jeho nesmrtelnost, čo bol výsledok náboženstvo Jashinu a jeho rôznych Kinjutsu. Mohol dokonca aj hovoriť bez hlavy, ale musel mať svoju hlavu na tele, aby ho mohol kontrolovať. S useknutými končatinami mu pomáhal Kakuzu, ktorý mu je mohol hneď prišitý späť. Hidanova nesmrtelnost tiež dovolila Kakuzovi, aby Hidana zranil, bez toho, aby ho zabil a Kakuzu tak nemusel hľadať nových partnerov, pretože Kakuzu trpel občas záchvaty hnevu a svoje parnter zabil. Hoci spolu neradi spolupracovali, tak tvorili obaja skvelý tím.

V bitke používal Hidan troch-čepelovou kosu. Tu ovládal pomocou lana, ktoré bolo pripojené k cievke, ktorú mal skrytú pod svojím plášťom. Hoci Hidan ovládal kosu veľmi dobre a rýchlo, tak o sebe tvrdil, že jeho útoky sú najpomalšie z Akatsuki. Shikamaru tiež zistil, že kosa bola navrhol, aby získavala krv súpera, než aby zabíjal. Používal tiež bodec, ktorým sa probodl a zabil tak svojho súpera.
Preklad a význam mena

Hi znamená "lietať, skákať, rozházet", ale tiež to znamená "falošný hráč Shougi" a dan znamená "stupeň, kroky alebo schodisko".

 

Obrázok


Zaujímavosti

Hidan veľmi pripomínal Tayuyu, ktorá bola tiež sprostá, ale nie toľko jaho Hidan. Tayuya bola väčšinou tiež arogantní a tiež bojovala s Shikamaru.


Zbrane a Techniky

Bodec
Jujutsu: Shikijihyouketsu (Čarodějnictví: Kontrolované smrti vlastníctvom krvi)
Nesmrtelnost (Jashinova tajná technika náboženstvo)
Troch-čepelová kosa

Zdroj: www.konoha.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

fajn clanok.:)

(Michi, 22. 6. 2011 15:23)

Tento článok je fajn a zaujímavo napísaný, ale pár vecí musím vytknúť. Ten pravopis, kašľať naň, ale Hidana by som najsprostejším z Akatsuki nenazvala. Osobne si myslím, že sarkastický sadista to bol a aj nerozvážny, ale najsprostejší skutočne nebol. Videla som aj Naruto a aj Naruto Shippuden a teda ako total idiot sa mi nezdal.
Takže toľko, ale blog chválim