Choď na obsah Choď na menu
 


Itachi

14. 4. 2009

 Uchiha Itachi

Uchiha Itachi bol starší brat Uchihy Sasukeho, Ztracený ninja z Listové a člen Akatsuki. Jeho partnerom bol Hoshigaki Kisa. On a Kisa boli prvý aktívny členovia Akatsuki, ktorí sa objavili z Akatsuki.

Osobnosť

Už od svojho prvého vystúpenia, Itachi sa vždy správal tajomne a konal tak, ako by schovávali svoje pravé ja. V jeho minulosti bolo ukázané, že mal rád Sasukeho a mal s ním súcit, neskôr sa však ukázalo, že všetko bola přetvářky pred sasuke. Ale prekvapivo všetky činy, ktoré Itachi podnikol boli na ochranu Sasukeho. Ako člen Akatsuki, Itachi neukázal žiadne emócie. Neustále bol zobrazovaný ako necitlivá osoba, aj keď občas prejavil mierny stupeň hnevu. Neprejavoval city, keď sa súper predviedol s nějákou silnú technikou. Nebol arogantní a plne dôveroval svojim schopnostiam.

 

Okrem toho, že bol silný ninja, Itachi bol pôsobivo inteligentné. Bolo ukázané, že bol na svoj vek veľmi vyspelý a múdry. Bol neobyčajne pozorný k akejkoľvek situácii a dokonca potom ihneď takmer pochopil pravdu. Okrem toho preukázal, že analyticky uvažoval, keď zistil súperovu taktiku a účinne ju porazil. Napriek tomu, že povraždil väčšinu zo svojho klanu, tak miesto bitky sa radši boji vyhýbal a snažil sa ho skončiť, ako najrýchlejšie mohol.

Zdalo sa, že Itachi má záujem o ciele Akatsuki a snažil sa zachovať tajomstvo Akatsuki (Keď Kakashi odhalil, že vie o Akatsuki, tak prikázal Kisamemu, aby Kakashiho zabil, pretože s touto informácií bol Kakashi nebezpečný). Ako taký, Itachi vychádzal so svojím partnerom Kisamem lepšie, než väčšina členov Akatsuki so svojimi partnermi. Kisa bol hlboký záujem Itachimu a robil to, čo mu Itachi prikázal. Itachi rešpektoval ostatných členov Akatsuki, ale priazeň ostatných členov sa mu príliš neopětovala.


Avšak, keď bol chytení v Genjutsu počas svojho súboje sa sasuke, tak tvrdil, že nechal Sasukeho žiť, aby si mohol raz vziať jeho oči a získať tak svoj večný Mangekyou Sharingan. Taktiež tvrdil, že Uchiha klan bol len Škvrny zlom, pretože mnoho členov zabilo svojich priateľov, aby mohli získať Mangekyou Sharingan.


 
Uchiha Madari však neskôr povie, že nič z toho nebola pravda. Itachi vyvraždil svoj klan len preto, že mal za úlohu zlikvidovať odporca Listové. Jeho skúsenosti z prožití vojny mu spôsobili, že nenávidel násilia, ktoré mohli Uchihové začať a podstúpil neuveriteľnú obeť, keď povraždil svojich známych, priateľov, dievča, otca a matku. I keby neobětoval sám seba, tak vedel, že Listová by zničila rovnako Uchihy, keby odmietol. Itachimu hlboko záležalo na sasuke, takže nikdy mu nezistil pravdu o Uchiha klanu, pretože chcel, aby si Sasuke pamatoval klan ako ušľachtilý. Itachi mal celú dobu v pláne zomrieť Sasukeho rúk. Dôvod, prečo Itachi nezabil Sasukeho bolo to, že Sasukeho miloval víc, než čokoľvek iného.

Itachi bol génius nad všetkými ostatnými, ktorý sa narodil v Uchiha klanu a bol chválený ako najlepšie zo svojej generácie. Avšak, ani jeho rodina, priatelia alebo učitelia ho nemohli pochopiť. Nie je príliš známeho o Itachiho detstva s výnimkou toho, že keď mu boli 4 roky, Itachi bol svedkom vojny, ktorá pripravila nesčetně ľudí o život. Toho traumatizovalo a nesnášel preto vojny. Je tiež známe, že vo veku 7 rokov absolvoval Ninja akadémiu a bol najlepší v triede, ovládol Sharingan vo veku 8 rokov, Chuuninskou skúšku zložil v 10 rokoch a stal sa kapitánom ANBU v 13 rokoch. Podľa Uchihy Maďarov, Itachi mal milenku, ktorú zabil počas masakry Uchiha klanu. Itachi bol veľmi chválený svojím otcom, ktorý videl rodinnú budúcnosť v Itachim a zanedbávala tak svojho druhého syna - Itachiho mladšieho brata, Sasukeho. Avšak, počas tejto doby ukázal Itachi veľkú lásku ku svojmu bratovi, vďaka tomu aj Itachiho otec potom začal podporovať Sasukeho.
Životopis


Potom, čo bol radními Listové dosadenia ako špión do svojho klanu, tak sa začal správať divne, nepřišel na klanov stretnutia, ktoré bolo povinné pre všetky Uchihy a tiež odmietal trénovať sa Sasuke. Radní sa nakoniec dozvedeli o pláne Uchihů prevziať kontrolu nad listovú, prikázala Itachimu vyvraždit jeho klan. S pomocou Maďarov, Itachi vyvraždil klan, ale nechal nažive iba Sasukeho, pretože nedokázal zabiť svojho vlastného brata. Vzhľadom k tomu, že Sasuke nikdy nevedel o pokuse Uchihů o štátny prevrat a rozkaze riadne a tiež o skutočnosti, že Sasukeho život mal pre Itachiho väčšiu cenu ako Listová, tak Sasuke prežil. Itachi použil svoj Mangekyou Sharingan, aby chytil Sasukeho v Genjutsu a ukázal mu, ako Uchihy zabíjal. Po tejto udalosti Sasuke utiekol, ale Itachi sa s ním znovu stretol a vysvetlil mu, že všetko urobil, aby otestoval sám seba. Tiež vysvetlil, že Mangekyou Sharingan môže získať aj Sasuke, ale len keď zabije svojho najlepšieho priateľa. Řekl Sasukemu, že ho nechal žiť, pretože mal potenciál stať sa silným, tiež mu hovorí, že ho Sasuke musí nenávidět a nenávidět, či chce mať šancu ho niekedy poraziť.

Itachi sa prvýkrát objavil s Kisamem počas misie na únos Uzumaki Naruta, keď títo dvaja sledovali listovú po invázii orochimaru. Madari neskôr tvrdí, že sa vrátil späť do dediny, aby varoval radkyňa Mitokado Homuru, Utatane Koharu a Danzoua, že neublíži Sasukemu, pretože Tretí Hokage zomrel. Keď sa Kisa opýta, ako môže Itachi cítiť svoje rodisko v Listové, tak Itachi odpovie, že už dávno necítia. Títo dvaja sa pri hľadaní Naruta zastaví na čaj a danga v čajovni. Tam si ich všimne Hatake Kakashi, ktorý pošle Sarutobi asume a Yuuhi Kurenai nasledovať Itachiho a Kisameho.


Potom, čo tí dvaja odhalia svoju identitu, Itachi a Kisa začnú bojovať s asume a Kurenai potom, čo odmietnu odísť. Napriek svojej hodnosti Jouninů, asuma a Kuranai nemajú veľké šance proti členom Akatsuki. Avšak s príchodom Kakashiho, ktorý sa o ne strachoval, sa im podarí vyváznout bez väčších zranení. Po krátkom boji medzi Itachim a Kakashim, Itachi aktivuje svoj Mangekyou Sharingan a uplatňuje jedno zo svojich Genjutsu, Tsukuyomi (Boh Mesiaca), ktoré dostane na niekoľko týždni Kakashiho do postele. Potom, čo Kakashi odhalí, že vie o Akatsuki, Itachi nariadi Kisamemu zabiť Kakashiho, ale objaví sa GAI, ktorý už informoval ANBU. Itachi a Kisa sa dajú na ústup, pretože nechcú rozprúdiť vojnu.

Itachi a Kisa potom pokračujú v hľadaní Naruta, keď nastanú problémy, pretože je s Naruta Jiraiya a vydávajú sa hľadať Tsunade. Keďže nechcú riskovať boj s Jiraiyou, tak Itachi použije Genjutsu na prekrásnu ženu, ktorá odíde s Jiraiyou a Naruto zostane v hoteli sám. Využijú šance, Itachi a Kisa sa stretnú s Naruto, ale v rovnakom čase dorazí Uchiha Sasuke, ktorý ide zachrániť Naruta a chce sa pomstiť svojmu bratovi. Itachi si poradí so sasuke, keď dorazí Jiraiya, pretože odhalil Genjutsu na žene, pretože sa mu zdalo podozrivé, že taká prekrásna žena s ním konala tak ľahko.


Jiraiya okamžite spozná Kisameho a Itachiho a Itachi si uvedomí, že Jiraiya povedal Kakashimu o Akatsuki. Hoci s nimi chcel bojovať Jiraiya ihneď, tak nechá bojovať Sasukeho, ktorý si želá zabiť Itachiho. Itachi však ľahko Sasukeho porazia a uplatní na neho Tsukuyomi a znovu mu ukazuje vyvraždenie Uchiha klanu. Jiraiya zachráni Sasukeho pomocou Gamaguchi Shibari (Past žabie papule), ktorá premení celú hotelovú chodbu na vnitřek zabieha žalúdka. Jiraiya tvrdí, že nikto ešte neunikol z tejto techniky, ale Itachimu a Kisamemu sa podarí utiecť, pretože Itachi použije Amaterasu (Bohyňa Slnka).

Neskôr sa Itachi objavuje vo forme astrálne projekcie počas stretnutia Akatsuki v ich skrýš v Riečne Zemi, keď Akatsuki probírají problém, Sasukeho a orochimaru.


Itachi sa objavuje o dva a pol roka neskôr, keď ovláda svojho dvojníka Yuuru, ktorý má jeho vzhľad a časť schopností. Itachi bojuje proti Naruto, Kakashimu, Sakura a Chiyo, ktorí sa pokúšajú o záchranu Gaara. Itachi bojuje proti tímu s kombináciou Genjutsu a Ninjutsu. Kakashi však uplatňuje Tieňový klon, ktorý Itachiho zdržia a Naruto ho zasiahne svojim Oodama Rasenganem (Obrie rotujúce gule), nakoniec Itachiho dvojník zomiera. Potom je vidieť Itachi a Kisa, ktorí sedia na skale a vysvetľujú, že použili iba tretinu svojej Chakra a dvojníci nemohli používať všetky techniky. Potom sa vráti späť do Akatsuki.

 

Obrázok


Potom, čo Kisa zajme Čtyřocasého, Itachi a Kisa hovorí o Ocasých démonem. V priebehu uzáver Čtyřocasého, Itachi a Kisa sú informovaní Peine, že Sasuke vytvoril tím z bývalých Orochimarových podriadených, aby Itachiho zabil. Po smrti Deidary, Zetsu povie, že Deidara sa odpálil a spolu s ním zomreli aj Sasuke a Tobi. Potom, keď Itachi a Kisa odchádza do dažďa, ktorý trvá už niekoľko dní, tak sa Itachi zamyslí a Kisa povie, že mu pripadá, ako by Itachi brečel a že je teraz jediný, ktorý prežil z Uchiha klanu. Itachi však zareaguje: "Nie. Ešte neni mrtvej. A len tak mimochodom, ta búrka už skončila", povie Itachi a búrka skončí už pri týchto Itachiho slovách.

 
Itachi sa neskôr rozhodne stretnúť pomocou svojho klonu s Naruto, ktorý pátra so svojím tímom po sasuke. Itachi tvrdí, že s ním chce len rozprávať a je nútený zastaviť Narutův útok. Hovorí s ním o sasuke a ochrane Listové, keby ju Sasuke napadol. Potom Itachi postúpi časť svojej sily Naruto a dodá, že dúfa, že ju nikdy nebude musieť Naruto použiť. Potom Itachi odíde a stretne sa s sasuke, ktorý klon zničí a Itachi dodá, že svoj boj dokončí v úkryte Uchihů. Keď Sasuke dorazí, Itachi požiada Sasukeho, čo videl svojím Sharinganem a Sasuke povie, že videl Itachiho smrť.


 
Potom, čo spolu začnú bojovať, tak po chvíli Sasuke probodne Itachiho svoju katana, ale je to len Genjutsu a pravý Itachi sedí na tróne, ale je tiež ulovili v Genjutsu a probodnut. Potom chce Sasuke vedieť, kto je treťou Uchiha, ktorý pomáhal Itachimu vo vyvražďování Uchiha klanu. Itachi povie, že je ním Uchiha Madari a povie mu Madarův príbeh. Tiež odhalí tajomstvo "večného" Mangekyou Sharinganu, ale užívateľ musí mať oči človeka, ktorý má tiež Mangekyou Sharingan. Itachi chce Sasukeho oči, aby získal svoj vlastný večný Mangekyou Sharingan. Zetsu všetko sleduje a pozoruje, že doteď spolu Itachi a Sasuke bojovali len Genjutsu.


Potom začnú znovu bojovať a Itachi použije Tsukuyomi a vytrhne Sasukemu oko. Zetsu je prekvapený, keď vidí, že Sasuke Tsukuyomi odolal ao oko neprišiel. Boj medzi Genjutsu končí a začína pravý boj, keď Itachi použije Amaterasu, ale Sasuke vyleze zo svojho tela a zbaví sa toho pôvodného, čo je technika, ktorú používal aj orochimaru. Sasuke potom použije svoj Trumf, Kirin. Avšak, Itachi prežije pomocou Susanoo (Boh mora a búrok).


 
Keď je Sasukeho Chakra vyčerpaná, orochimaru je puštění na slobodu, ale je probodnut mečom Totsuka, ktorý ho uvedie dostaví trvalého Genjutsu a je zaplomboval. Potom Itachi pokračuje ďalej k Sasukemu a dělá, že si chce vziať jeho oči, ale namiesto toho šťouchne Sasukeho do čela, ako keď bol Sasuke dieťa a povie mu posledné slová: "Prepáč Sasuke. Možno nabudúce" a Itachi zomiera.

 
Ako sa neskôr ukáže, Itachi nikdy nemal žiadny úmysel Sasukeho zabiť, ale v skutočnosti sa ho snažil dotlacit až na pokraj jeho limitov, aby mohol zo seba oslobodiť orochimaru a zbaviť sa tak Prekliatej pečať a pomohol tak Sasukemu aktivovať jeho vlastný Mangekyou Sharingan. Keď je Itachi mŕtvy, tak Sasuke omdlí. Na miesto bitky dorazí Madari a Zetsu, ktorí odnesou ich tela do skrýše. Tam poví Madari celú pravdu o Itachim Sasukemu a tiež mu prezradí, že mu Itachi postúpil všetky svoje očné techniky. Itachi už dlho umíral na zatiaľ neznámu chorobu a predlžoval si život lieky, aby sa ešte zistil sa Sasuke. Itachi nakoniec na túto chorobu zomrie.

 

Obrázok

 

Techniky

Amaterasu (Bohyňa Slnka)
Bunshin Bakuha (Výbuch tieňovú klonu)
Kage Bunshin no Jutsu (Technika tieňovú klonu)
Karas Bunshin no Jutsu (Technika vraního klonu)
Katona: Goukakyuu no Jutsu (Oheň: Technika veľké ohnivé gule)
Katona: húsenice no Jutsu (Oheň: Technika Fénixov večného ohňa)
Magen: Kasegui no Jutsu (Démonická ilúzia: udržiavanie odpadu kolmi)
Magen: Kyouten Chiten (Démonická ilúzia: Výmena neba a krajiny)
Mangekyou Sharingan (Kaleidoskopický Sharingan)
Sharingan (Kopírovací oko)
Suiton: Suigadan (Voda: Střela vodného Tesák)
Susanoo (Boh mora a búrok)
Tensha Fuuin: Amaterasu (Kopírovací pečať: Bohyňa Slnka alebo Nebeské osvícení)
Tsukuyomi (Boh Mesiaca)
Utakat (Pomíjivost)

Zdroj: www.konoha.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Tak trochu vedľa

(Tanuki, 5. 3. 2010 18:08)

Itači znamená v japončine "lasička", čo ti môže dosvedčiť nespočetné množstvo flashow (angl. "weasel"). Ak nevieš po anglicky, ani po japonsky, pomože ti iba toľko, že ako čibi je zobrazovaný ako lasička.