Choď na obsah Choď na menu
 


Kakuzu

14. 4. 2009

Kakuzu

Kakuzu je člen Akatsuki a partner Hidana. Kakuzu je veľmi zameraný na peniaze. Získava peniaze tým, že sa občas stane lovcom odmien a za odmenu si peniaze vyberie. Jeho chytanie odmien však štve Hidana, ktorý myslí, že takáto vec je zbytočnost a na obtiaž. Jeho telo je tvorené z čudných čiernych vlákien. Na prsteňa Akatsuki nosí znak北(Hokum, Sever).

Kakuzu bol oveľa starší, keď sa objavil v príbehu. Bol totiž svoju dedinou najatý, aby splnil misiu. Tou misiou bol atentát na Prvního Hokageho. Bohužiaľ, Mokuton Prvního bol silnejší a lepší ako Kakuzu, Kakuzu sa vrátil späť do svojej dediny z neúspešnej misie. Napriek takto náročnej misii, Kakuzu bol uväznený, pretože zlyhal. Kakuzu však utiekol z väzenia, vzal a použil ultimátní vesnické Kinjutsu (zakázanú techniku) Jiongu (Krajinský odporný strach), čo spôsobilo, že si mohol predlžovať svoju životnosť, keď vzal srdce svojim protivníkom. Využil tohto Kinjutsu a vzal srdce vesnickým veliteľov a opustil skrytú Vodopádovou.

Vďaka Jiongu mohol aj Kakuzu používať elementárny typ Chakry svojho súpera, pretože mal jeho srdce. Neskôr získal Kakuzu všetkých päť elementov Chakry. Tiež mohol používať vďaka Jiongu tajomné čierne vlákna, ktoré mu umožňovaly brať protivníkom srdca a tiež meniť svoje telo. Po opustení Vodopádové, Kakuzu sa dal dohromady s mnohými ninju, ale zvyčajne je zabil, pretože sa mu nepáčilo a tiež kvôli svojim záchvatom hnevu. Nakoniec vstúpil do Akatsuki a dostal za partnera "nesmrtelného" Hidana. Hidan a Kakuzu dostali za úlohu zajať Dvouocasou Jinchuuriki Nii Yugito. Táto kunoichi ze Skryté Oblačné bola veľmi skúsená v boji a nedostali ju ľahko. Zdalo sa, že Yugito bola určená ako cieľ Kakuzu, ale zajmul ju Hidan.


Po prenechani Yugito Zetsu, Hidan a Kakuzu mieria do Krajina ohňa a vtrhne do Chrámu ohňa, kde hľadajú odmenu. V Chrámu ohňa, Kakuzu a jeho partner zabijí hŕbu mníchov a aj Chiriku, Kakuzovu odmenu. Duo potom cestuje s mŕtvym Chiriku do stanice pre lovca odmien. Po obdržaní peňazí, Hidan a Kakuzu sú napadeni tímom z Listové. V boji Hidan zabije Sarutobi asuma a obaja muži sú nútení odísť po tom, čo sú kontaktovaní vodcom Akatsuki. Pomáhajú pri uzáver Dvouocasého démona z Yugito a potom pri uzáver Sanbiho do sochy Krále pekla.

Na svojej ceste k nájdeniu druhého Jichuurikiho boli Hidan a Kakuzu zastaveni tímom 10 a Kakashim. Tým chcel pomstu za Asumovu smrť. Shikamaru odviedol Hidana preč z boja a Chou, Ino a Kakashi začali boj proti Kakuzu. Videli, že Kakuzu používa Element krajiny, aby jeho telo bolo tvrdšie a tak Kakashi rýchlo použil Raikiri (Bleskové ostrie) a zasiahol Kakuzovo srdca, pretože Element blesku je proti Elementu zeme silnejšie. Kakuzu však nezomrel a odhalil na svojom tele štyri špeciálne subjekty. Tieto subjekty nosili masky a v každom subjekte bolo jedno srdce Kakuzoveho bývalého protivníka. Element zeme bol zabitý Kakashiho Raikirim, Choujimu sa podarilo poškodiť element blesku a Hidan zničil svojim Jutsu element vody.


Kakuzu bol nútený absorbovať element blesku, aby opäť žil a prešiel do útoku sa Subjekty ohňa a vetra. Neskôr dorazil Naruto a Tím 7 na pomoc a Naruto bojoval proti Kakuzu sám, aby dokázal svoj rast. Prešiel do útoku so svojím novým Fuuton: Rasen Shuriken (Vietor: Rotujúce Shuriken), ale príliš sa mu nedarilo. Potom zaútočil znova s použitím klonov a Kakuzu bol Narutovým útokom zasáhnut. Fuuton: Rasen Shuriken zničil Kakuzova srdca a kriticky ho zranil. Kakuzu nemohol uveriť, že ho mladí ľudia porazili a Kakashi mu povedal, že pre neho sú deti, pretože bojoval s Prvým Hokagem. Ale teraz je Kakuzu len starý zmlácený muž. Kakashi potom zabil finálnym útokom Kakuzu pomocou Raikiri. Kakuzovo telo bolo potom prevážať do Listové na pitvu. Tsunade skúmala jeho bunky, aby stanovila rozsah poškodenia od Narutova útoku. Nie je známe, čo sa stalo s Kakuzovým telom po pitve mŕtvoly, ale jeho prsteň Akatsuki zostal v Listové.

 

Obrázok

 

Osobnosť

Kakuzu bol chamtivo, lakomý a snažil sa väčšinou získať nejáký zisk. Veril, že peniaze sú jedinou spoľahlivou vecou na svete a je mu jedno či pôjde do pekla, pretože raz povedal: "I peklo potrebuje peniaze. To bude dobrý". Tiež na seba označujú ako pokladníka v Akatsuki. Niekedy prijme ako vedľajší úlohu zachytenie nějáké odmeny a vymení ju za peniaze. To taktiež vyvoláva spory s Hidanem, ktorý si myslí, že Kakuzu sa rouhá.

Zo všetkých členov Akatsuki, Hidan a Kakuzu spolu príliš nevychádzajú. Hidanovi sa nepáči to, že Kakuzu je chamtivo a robí znevažujúci veci, ako je napadnutie Chrámu ohňa a vyzdvihnutie odmeny za mnichov hlavu. Kakuzu zase naopak nesnáší Hidanovo náboženstvo, pričom je presvedčený, že rituály, ktoré Hidan vykonáva sú stratou času. Tiež nemá rád Hidanův zdĺhavý štýl boja.

Jediný dôvod toho, že Kakuzu a Hidan sú spolu je ten, že Hidan je nesmrteľný. Vzhľadom na svoje násilnícke povahe, Kakuzu často zabíja všetkých, ktorí sú nablízku, keď je rozčilení. Kakuzu sa tiež nemusí starať o Hidana v boji, aby ho nezranil, pretože kľudne zaútočí aj keď je Hidan v ceste.

Kakuzu je v boji viac opatrný ako Hidan a nie je tak arogantné ako on. Tiež často varuje Hidana, aby bol opatrný a na pozore, čo Hidan nedodržiava. Kakuzu je tiež skvelý analytik, čo je spôsobené jeho vekom, pretože už zažil veľa bojov. Kakuzu tiež počúva rozkazy okamžite, Pein Kakuzu a Hidana odvolal, kým Kakuzu uposlechl a Hidan protestoval. Keď sa však rozčúli, tak je k nezastavaní, čo je vidieť, keď sa pokúsi zabiť Naruta napriek tomu, že Akatsuki potrebuje všetky Chvost démonov živé.

 

Schopnosti

Všetky Kakuzovy schopnosti sa točia okolo jeho unikátne telesné štruktúry, ktorá sa skladá zo stoviek čiernych vlákien v celom jeho tele, ktoré sa nazývaju Jiongu. Môže tak svoje telo rozdeliť. Tieto vlákna môžu byť tiež použite na pripevňovanie končatín, čo je vidieť, keď prišije Deidarovu ruku a tiež Hidanovu hlavu.

Kakuzu má tiež skvelé Taijutsu, čo je vidieť, keď ľahko zastaví Choujiho útok jednou rukou, zmlati Choujiho a potom ho drží v jednej ruke a v druhej ruke zase Ino. Tiež v Taijutsu dokázal udržať krok s Kakashim, ktorý je v Taijutsu veľmi skvelý.

Najviac významnou schopnostou je jeho nesmrtelnost. Kakuzu si berie srdcia svojich protivníkov a predlžuje si tým život. Srdce ukladá do zvieracích masiek, ktoré má pripevnené na chrbte. Kakuzu teda musí byť zabitý spolu päťkrát, aby skutočne zomrel. Tieto srdcia mu umožňujú, aby pôsobil Elementom Chakry. Masky môže aj zo svojho tela uvoľniť a tie sa potom samostatne pohybujú a útočia.

 

 

Obrázok


Osobné info

Kakuzova hodnosť je neznáma, ale bol na úrovni vyšieho Jounina. Narodil sa 15. augusta a bolo mu 91 rokov. Jeho krvná skupina bola A. meral 185 cm a vážil 63,2 kg.


Techniky

Doton: Domu no Jutsu (Krajina: Technika zemného kopije)
Fuuton: Atsugai (Vietor: Sila krvácania)
Jiongu (Krajinský odporný strach)
Katona: Zukokku (Oheň: Otvárač lebiek)
Mizu Bunshin no Jutsu (Technika vodného klonovanie)
Nepomenované druh spoločného ohnivého veterného útoku
Raiton: Gian (Blesk: Falešná temnota)

Zdroj: www.konoha.cz 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.