Choď na obsah Choď na menu
 


Kisame

14. 4. 2009

Hoshigaki Kisame  je silný Ztracený ninja ze Skryté hmlovej dediny, ktorý sebou nosí veľký meč, Samehadu . Je tiež členom Akatsuki a partnerom Uchihy Itachiho. Bol tiež jedným zo Sedmi šermiarov z hmlovej. Vzhľadom pripomína žraloka a má obrie zásobu Chakra.

Životopis

Tento vysoko nebezpečný zločinec triedy S bol elitnej Jounin v Skryté hmlovej dedinu, kým nezavraždil miestneho feudálneho pána. Poznal aj Hoozukiho Suigetsu a jeho brata a Momochiho Zabuzu. Na úteku zo svojej dediny, Kisame vstúpil do organizácie Akatsuki. Kisamemu bolo nariadené vodcom Akatsuki, aby so svojím partnerom Uchihou Itachim získali démona Kyuubiho vnútri Naruta. Títo dvaja zločinci triedy S sa teda vydali do Listové hľadať Naruta. Sarutobi asuma a Yuuhi Kurenai sa s nimi stretli, takže sa začala bitka. Kisa uplatnil svoj meč proti asume a podarilo sa mu prekvapiť ho sa Samehadou. Kisa zranil asume do krvi, ale ten sa z toho zotavil. Keď sa objavil Maite GAI, Itachi a Kisa utiekli.


Neskôr Kisa a Itachi sledujú Naruta do hotela mimo listovú dedinu. Boli schopní zajať Naruta, objavili sa však Sasuke a Jiraiya. Vedeli, že teraz nie je správny okamih a dvaja členovia Akatsuki sa dali na útek. Počas niekoľkých nasledujúcich rokov, Akatsuki chytalo ostatné démonmi a čakali na šancu znovu dostať Naruta.

 

Obrázok


Keď sa členovia Akatsuki Sasori a Deidara vrátili zo Skryté Písečné sa zajmutým Gaara, tak Itachi a Kisa mali zdržať Listové a Písečné ninja. Kisa si želal pomstiť sa Gaiovi, ktorý ho kedysi silne kopl. Kisamemu sa podarilo zajať študentov Gaie do Vodného väzenia, Kisa a GAI potom spolu bojovali jeden na jedného. Gai bol nútený otvoriť Brány Chakra, aby zastavil Kisameho vodné útoky. Gai zmlatil Kisameho, ktorý dopadol tvrdo na zem. Gai sa dozvedel, že Kisa, ktorý bojoval nebol skutočný, ale obeť, ktorá mala jeho podobu a bola riadená z diaľky. Meškanie zapracovalo a Kisa a Itachi boli schopní dať Akatsuki dosť času, aby odstránili Shukaku z Gaara.

Spoiler! Pozor, táto časť obsahuje príbeh
Kisamemu sa neskôr podarí zajať Čtyř-ocasého démona. Keď je démon uzáver, tak sa Kisa a Itachi dozvedajú o Tímu Hada. Keď ide Sasuke bojovať s Itachim, tak Sasukeho tím dál nesmie. Suigetsu sa s Kisamem utká a chce jeho Samehadu, ale nepodarí sa mu to. Kisa neskôr narazí na Tobiho, ktorý mu prezradí svoju identitu ako Madari a tiež je Mizukagem. Kisa ho pozná a povie, že sa cíti oveľa lepšie, keď vie, že za nitky ťahá on.

 

Osobnosť

Kisa miluje bitky a teší sa na boj s inými ľuďmi. Avšak, Kisa je obyčajne nútený k opustenie boja, pretože bojuje len keď ho o to Itachi požiada. Podobne ako ostatné Šermiar z hmlovej, Kisa rád mrzačia svoje protivníkmi, čo sa dalo vidieť, keď chcel Naruto useknout nohy, aby ho ľahko prepravil k Akatsuki.

Kisa je tiež jeden z mála členov Akatsuki, ktorý sa znesie so svojím partnerom. Kisa je lojálni k Itachimu a počúva jeho príkazy bez sťažností. Hoci Kisa má svoju hrdosť, tak uznáva Itachiho ako silnejšieho z ich dua. Kisa o sebe hovorí, že je najsilnejší zo Sedmi šermiarov z hmlovej. Keď Kisameho obeť bojovala s Gaiem len na 30% výkonu, tak bol GAI nútený otvoriť Brány Chakra, aby vôbec prežil. Kisa sa ukázal ako dostatočne silný, keď sa mu podarilo chytiť Jinchuurikiho Čtyř-ocasého. Hoci to bol ťažký, tak si Kisa sťažoval, že je len "trochu unavený".
Preklad a význam mena

Kisa má žraločí vzhľad, kompletne bledomodrá kožu, malé biele oči a tvárové štruktúra tiež pripomína žraloka a ako žralok má aj Kisa ostré zuby. Hoshigaki znamená "sušený Kaki" a Kisa  dokonca znamená "lidožrout" alebo "démonický žralok".

Osobné info

 

Obrázok


Techniky

Ovládanie a boj sa Samehadou
Doton: Dochuu Senki (Krajina: Podzemné útočná plavba)
Mizu Bunshin no Jutsu (Technika vodného klonovanie)
Suirou no Jutsu (Technika vodného väzenia)
Suiton: Bakusui Shouha (Voda: Vodné vlnovýbuch)
Suiton: Goshokuzame (Voda: Päť lidožravých žralokov)
Suiton: Suikoudan no Jutsu (Voda: Technika vodného žraločího sleha)

Zdroj: www.konoha.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.