Choď na obsah Choď na menu
 


Konan

14. 4. 2009

Konan je jediná žena v zabijácký organizáciu s názvom Akatsuki. Do tejto organizácie sa pravdepodobne dostala s jej najvyšším veliteľom, Peine (Nagatem), ktorý je súčasne aj jej priateľ a teamovým partnerom.
Nie je vysvetlené, z akej dediny Konan pochádza, pretože nikdy neukazuje svoju ninja pásky. Ale pravdepodobne pochádza z rovnakej dediny ako Peine (Nagato) a to z Vesnice ukryté v daždi (Amegakure no Sato). Ľudia v tejto dedine jej však nehovorili Konan, ale "Božie Anděl", pretože bola Peinovou (Nagatovou) priateľkou a Peine (Nagato) mal takú moc, že ho obyvatelia považovali za boha.
Konan sa v manz prvýkrát vyskytla v 372 kapitole, keď Jiraiya šel zabít Peine (Nagata) a narazil na Konan, ktoré sa pomocou Gama Yudan (žabie olej) rýchlo zbavil (zalepil ju olejom a tým jej znemožnil používať jej papierové Jutsu).
Teraz Konan Peine (Nagatovi) pomáha s úlohou, ktorý im uložil Madari Uchiha.
Konanina minulosť

Konan sa od malička přátelila s Peine (Nagatem) a ďalším chlapcom, Yahiko, ktorý sa neskôr stal jedným z Peinových (Nagatových) obsadených tiel. Všetci traja boli sirotkové, ktorých rodičia zabila vojna, ktorú viedla Dažďová s okolitými krajinami.
Toulal sa po dažďovej a hľadali niečo k jedlu. Keď raz narazili na Jiraiyu, Tsunade a orochimaru. Žádali je o jedlo. Tsunade s orochimaru odmietli ich žiadosť, ale Jiraiya im s radosťou vyhovel. Konan mu na oplátku počas chvíľky zhotovil kvetinu z obalu od sušienok. Následne je požiadali, aby sa naučili ninjutsu. Opäť vyhovel jediný Jiraiya a na čas s nimi zostal. V tejto dobe si Konan začala rozvíjať svoje Origami a postupne ho prenášať na ninjutsu a postupne posilnili. Za čas je Jiraiya opustil a Konan spoločne s Peine (Nagatem) sa za nejaký čas pridali k Akatsuki.
Konan sama o sebe

Duše:
Konanina osobnosť je veľmi zložitá. Je skôr tichá, ráda načúva a pozoruje. (podobne ako Hinata). Je tiež veľmi milá. Ale jej láska k Peine (Nagatovi) jej úplne zmenila. Z tváre jej nezmizne prísny výraz, najčastejšie je v pozícii, keď stojí vzpriamene au pasu si jemne svírá dlane. Táto slepá láska z nej urobila poslušného poddaného, ktorý by pre svojho pána urobil čokoľvek. A to taky že áno. V manz číslo 372 sa postavila Jiraiyovi len preto, aby sa nedostal k Peine
(Nagatovi).
Telo:
Konan má nádhernú, hubení ženskú postavu. Je oblečená do plášte s tradičným akatsuki stlyem (červené obláčky na čiernom podlakdu). Na nohách má obutí čiernu ninja obuv. Nechty na rukách aj nohách má nalakované na fialovo. Má krásne upravené modré vlasy, ktoré sa pýši papierovým leknín. Okolo modrých očí má nanesenej modré tiene, na perách modrú rúž a pod pery má maličko striebornú guľôčku (pearsing). Líca má jemne mázlý púdrom, čo jej dodáva krásne hebkú a bielu pokožku.
Preklad mena

Meno Konan je v skutočnosti skĺbením dvoch výslovnosťou slov, malý (小- ko) a juh (南- nan). Teda Malý juh. Tohle je doslovný preklad mena Konan. Bohužiaľ, priezvisko Konan nie je známe, rovnako ako u väčšiny členov Akatsuki (s výnimkou Kisa Hoshigaki, Itachi Uchiha).
Význam jej mena vežou vo kvetov, ktoré má vo vlasoch. Je to papierová napodobenina leknínu, ktorý sa hojne pestuje na juhu Japonska. Preto taky Malý juh, pretože tyhle leknínové plantáže postupne ustupujú pred rastúcim obyvateľstvom.
Techniky

Konaniny techniky sú prazvláštní. Už od malička si rada hrala s papierom a pomocou Japonské hry, Origami, z listov papiera vytvárala mnohé zvieratká i veci rôznych tvarov (najčastejšie kvety). Práve tu v túto dobu získala lásku k papiera a zaradila ho do svojho ninjutsu. Vytvorila si tak svoj vlastný
štýl, ktorý jej umožňuje manipulovať s papierom a urobiť z neho smrtiacu zbraň.
Ďalšie jej schopnosťou je rozložiť svoje telo na jednotlivé listy papiera a tak rýchlo zmiznúť, alebo sa prepravovať z miesta na miesto priamou čiarou.
Akatsuki zaradenie

znak na prsteňa: Byakko (Biely tiger)
umiestnenie prsteňa: prostredník pravej ruky
teamov partner: Peine (Nagato)

Zdroj: www.konoha.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.