Choď na obsah Choď na menu
 


Sasori

14. 4. 2009

  Sasori, ktorého meno znamená Škorpión, bol bývalý vysoko postavený ninja vo Skryté Písečné dedine z ktorej pred 20 rokmi utiekol. Bol majster bábok, ktorý vytvoril aj bábiky, ktoré používa Kankurou. Jedným z jeho podriadených bol Piesočný ninja menom Yuura. Keď Sasori utiekol z Písečné, aby sa pripojil k Akatsuki, tak umiestnil uzávery Jutsu na svojho podriadeného Yuuru, čo Yuurovi spôsobilo to, že zhromažďoval informácie a slúžil nevedomky ako špión. Až príde čas, Yuura bude aktivovaný. Rovnaké Jutsu umiestnil Sasori aj na mladého Yakushiho Kabuto, ktorý mal za úlohu zbierať informácie o Sasoriho bývalom partnerovi orochimaru a jeho technike Fuushi Tensei, vďaka ktorej sa orochimaru presúvali z iného tela do ďalšieho. Orochimaru však odstránil Kabuto uzávery Jutsu a Kabuto sa rozhodol dobrovoľne pridať k orochimaru.


Po niekoľkých rokoch prišiel Sasori a jeho parnter Deidara do Skryté Písečné zajať Jednoocasého démona Shukaku. Mimo skrytú písečnou aktivoval Sasori Yuuru. Yuura potom zneškodnil obranu Písečné, čo umožnuje, aby Deidara vnikol do dediny a zaútočil na Gaara v ktorom bol Shukaku. Po Gaarově zajatí, Kankurou prenasleduje únosca a stretne sa s Sasorim. Kankurou sa snaží zastaviť Deidaru, jenže nakoniec bojuje sa Sasorim. Kankurou je Bábkár, ale napriek tomu skončí zabitý a otrávené jedom. V bitke ukáže Sasori chvost a iné časti tela loutky, v ktorej je uzavretý.


Sasori a Deidara sa vráti do jaskyne Akatsuki a podieľajú sa na vyjmutí Shukaku z Gaara. Naruto a jeho spoločníci prídu na pomoc, ale nestihnu to. Sasori bojuje proti babičke Chiyo a Sakura. Chiyo a Sakura sa podarí zničiť Sasoriho súčasnú formu, bábku Hiruko.

 

Sasori potom prezradí, že zabíjal svoje protivníkmi a robil z nich loutky. Tento proces uskutočnil už 298krát as Chiyo a Sakura by to bolo 300-krát. Keď zničili Hiruko, tak Sasori odhalil svoj Trumf, bábku muža, ktorý za záhadných okolností zmizol zo Skryté Písečné, tým mužom je Tretí Kazekage. Ďalšie prekvapenie pre dve kunoichi bolo Sasoriho skutočné telo. Sasori vôbec nebol poznamenaný časom a vekom a ukázel sa vo svojej forme ako pred 20 rokmi.


Sasori používal schopnosti Tretieho proti dvom kunoichi. Jeho schopnosť meniť ľudí do "Hitokugutsu" (doslova ľudské loutky) mu umožnila, aby využíval schopnosti ľudí aj keď z nich sú loutky. Chiyo teda poradiť Sasoriho rodičia, ktorí nie sú skutoční, ale len loutky. Sasori zase využíva železný piesok Tretieho a tvorí z neho zbrane. Železný piesok je ale otrávená. Chiyo a Sakura sa snaží, aby neboli zranení a tým otrávená, ale Sakura je zranené a je nútená použiť jeden z dvoch protijedov. Potom sa Sakura podarí zničiť bábku Tretieho. Sasori teda odstráni svoj plášť a ukáže svoje vlastné schopnosti.

 

Obrázok

Sasori odhalí, že sám seba předělala na bábku a zabudoval do seba smtelné zbrane. Boj teda pokračoval a Chiyo přivolala svojich desať bábok a Sasori sto bábok. Obrovská bitka bábok začala a podarilo sa zachytiť Sasoriho telo. Lenže Sasori mal na svojej hrudi schránku v ktorej bolo jeho srdce a tak mohol žiť aj keď z neho bola bábka. Jedna z jeho bábok mala v sebe jeho srdce, ktoré sa v priebehu jeho polapení presunulo do nej. So zbraňou v ruke zaútočil Sasori na Chiyo, ale Sakura sa vrhla do rany a Sasori jej probodl. Pomocou zbývajích síl Chiyo tajne použila loutky Sasoriho rodičov, ktoré probodly Sasoriho schránku so srdcom a zasadili mu tým smrteľnú ranu.


Hynúce Sasori povedal dvoma kunoichi, že tým, že bol bábka sa zbavil emócií a unikol smrti, pretože všetko ľudské bolo v jeho schránke sa srdcom. Potom sa rozhodol ponúknuť infromace za to, že ho Chiyo a Sakura porazil. Povedal im, že má špióna v skupine orochimaru. Za desať dní na moste v Zemi Trávy sa s ním mal stretnúť. Potom Sasori padol mŕtvy na zem is loutakmi svojich rodičov a bolo to jeho posledné obetí od nich.


Listová využila Sasoriho informácií a štvorčlennej tím cestoval do Krajina Trávy. Keď dorazili na most, tak sa Listová ninja Yamato premenil a vydával sa za Sasoriho v jeho loutce Hiruko. Lístie ninjov boli šokovaní, keď zistili, že Sasoriho špión je Kabuto. Kabuto sa potom pokúsil Sasoriho / Yamato zabiť a odhalil svoju vernosť k orochimaru.

 

Obrázok

 

Techniky

Akahigi • Hyakki no Souen
Satetsu Kaihou
Satetsu Kesshuu
Satetsu Shigure
Senj soube
Sennou Sousa Jutsu
Suna Bunshin no Jutsu

Zdroj: www.konoha.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.