Choď na obsah Choď na menu
 


Uchiha Itachi

  

 Uchiha Itachi sa narodil 9. júna, na začiatku série Naruto mu bolo medzi 17-18 rokmi. Itachi je 175,2 cm vysoký a váži 57,1 kg. Má čierne vlasy a oči, keď používa Sharingan (dedičná vlastnosť klanu Uchiha), tak sú jeho oči červené. Akademiu dokončil ako najlepší študent už v siedmich rokoch, v ôsmich rokoch ovládol Sharingan, v desiatich rokoch sa stal Chuuninem a vo trinástich sa stal vodcom ANBU skupiny ve Skryté Listové vesnici. Teraz je Nukenin (ztracený ninja) a zločinec triedy S. Je členom organizácie Akatsuki. Itachi ovláda Mangekyou Sharingan. Itachi povedal Sasukemu, že keď bude schopný získať Mangekyou Sharingan, tak osoby, ktoré to môžu používať, budú celkom tri.

  

Obrázok

 

Uchiha Itachi opustil listovú v čase, keď bolo Naruto 7 rokov, potom čo vyvraždil celý svoj klan, naživu nechal len svojho mladšieho brata Uchihu Sasukeho. Keď mu bolo asi 17 rokov, tak už sa ho dokonca obával aj orochimaru. Teraz je členom organizácie Akatsuki. Orochimaru plánoval, že jeho telo použije ako novú schránku pre svoju dušu, ale Itachiho sila neuveriteľne vzrástla, a tak orochimaru musel zmeniť svoj plán, opustil Akatsuki a ako novú schránku si vybral telo Itachiho brata.

Dôvod prečo Itachi vyvraždil svoj klan a nechal nažive len svojho mladšieho brata, je stále nejasný. Keď sa ho Sasuke spýtal, odpovedal mu
že chcel otestovat svoju silu.  Orochimaru používa toto slovo, keď hovorí o telu, ktoré uplatňuje v jeho technike Fushi Tensei no Jutsu (Reinkarnácia žijúcej mrtvoly). Preto toto slovo v Itachiho podaní môže znamenať čokoľvek kvôli spojení s orochimaru v minulosti alebo len, že chcel otestovat svoju silu.

Obrázok

 


Tiež Sasuke vymyslel svoje vlastné teórie. Počas boja s Gaara Sasuke spomínali na svoj životný cieľ: zabiť Itachiho. Sasuke verí, že ho brat nechal nažive, pretože hlboko v sebe cítil vinu za vyvraždenie celého klanu. Sasuke bol ponechaní nažive, aby mohol posilniť, a potom potrestat Itachiho za vyvraždenie klanu. Sasuke verí, že je stelesnením Itachiho viny.

Napriek tomu, že je vrah celého klanu, a ako jeho najlepší a najbližší priateľ je tiež vedúcim členom Akatsuki, tak Itachi není chladnokrvný vrah snažiaci sa zabiť všetkých, čo mu stoja v ceste. Keď Sarutobi asuma a Yuuhi Kurenai stojí medzi ním a jeho cieľom (Uzumaki Naruto), nezabije Kurenai, i keď má príležitosť, len ju zraní tak, aby si to pamätali, a taky ju uvezní v jej vlastnom Genjutsu. Tiež mohol jednoducho zabít Kakashiho a Sasukeho, ale radšej ich mučil pomocou jeho Mangekyou Sharinganu, aby potvrdili svoju silu.

Obrázok

 


Ako sa zdá, tak Itachi má celkom rád svojho partnera Kisameho, pretože povedal, že nechce, aby sa Kisa zbytočne zranil v boji s Kakashim. Bolo to prvýkrát, kedy Itachi ukazal nejaku známku citu po zmasakrování jeho klanu. Inak má vždy rovnaký pohľad a zdá sa, že ho nič neprekvapí alebo v ňom nevyvolá emócie.

Obrázok


Sasuke verí, že on ani orochimaru sami nedokáže Itachiho zabít. Dokonca aj Uchiha Madara sa obával Itachiho sily na toľko, že neriskoval súboj s ním a radši čakal, až zomrie na chorobu, ktorou trpel. Itachi nakoniec zomrie na zatiaľ neznámu chorobu, ale ešte predtým odovzdá svoje očné techniky Sasukemu.

 

   

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vrazda

(itachi, 2. 2. 2010 21:16)

itachi vyvrazdil klan proto lebo z listovej vesnice mal taki ukol

4 cast tu

(evka, 26. 9. 2009 22:13)

Je výborný v Ninjutsu, veľmi dobrí v Taijutsu a majster v Genjutsu. Itachi ako všetci ostatný členovia z Akatsuki nosí prsteň so znakom "Rudá" a pásku Listovej Dediny (ktorú si ako každý člen z Akatsuki preškrtol) nosí okolo čela.
Itachi používa techniku Tsukuyomi, čo je asi najsilnejšie Genjutsu. Túto techniku použil na Kakashiho a Sasukeho, v ktorej napríklad Kakashimu vytvoril ilúziu, že bol na krýži a tisícky Itachiov ho bodalo mečmi. Technika je veľmi náročná a vyčerpávajúca aj pre používateľa. Kakashi a Sasuke po zásahu Tsukuyomi boli dosť dlho v bezvedomí a spamätávali sa z tejto hroznej techniky.
Ďalšia Itachiho známa technika je Amaterasu, čo je ďalšia očná technika rovnako ako Tsukuyomi. Túto techniku použil napríklad, aby sa s Kisamem dostali z Jiraiyovej techniky alebo v boji proti Sasukemu. Ide o ničivý čierny oheň ktorý zničí skoro všetko, dokonca pohltí aj normálny oheň. Obidve tieto techniky sa dajú používať však až potom, čo používatel ovládne Mangekyou Sharingan, rovnako ako tretia technika "Susano'o", ktorú sme až do záverečného boja Sasukeho a Itachiho nevideli.
Dlho to trvalo, no Sasuke a Itachi sa konečne stretli vo svojom konečnom zápase. S Itachim vtedy bol aj Zetsu (člen Akatsuki) no ten sa do boja neplietol a len ich špehoval, aby informoval Tobiho, ktorý zdržiaval Naruta a ostatných, aby sa k nim nedostali. Povedal Sasukemu, že mu ukradne oči získa "nekonečný mangekyou" ako Madara. No bola to len veľká lož. Itachiho jeho oči vôbec nezaujímali. Celé to len perfektne zahral, aby to tak vyzeralo.
Obaja bojovali veľmi zdatne. Itachi dokonca zničil aj Orochimarua, ktorý sa objavil v Sasukeho hydra technike a uveznil ho v nekonečnom Genjutsu. Po dlhom boji Itachi podyšiel k Sasukemu. Sasuke robil čo mohol aby ho zastavil, no Itachi sa vyhol všetkým jeho útokom. Sasuke ležal na zemi a nemal kam újsť. Bál sa, že sa mu chystá ukradnúť oči. No Itachi sa stále len usmieval. Ťukol Sasukeho do hlavy ako keď bol malý a potrel mu tvár svojou krvou čím na Sasukeho preniesol všetky Itachiho očné techniky keďže chcel, aby bol silný. Potom padol na zem a s úsmevom zomrel.

3 cast tu

(evka, 26. 9. 2009 22:10)

Bol tiež tretí, komu sa podarilo ovládnuť Mangekyou Sharingan [mangekjú šaringan].
Sasukemu povedal, že raz, keď bude mať oči ako on, má prísť za ním. Povedal mu, že aby ovládol Mangekyou Sharingan, musí zabiť svojho najbližšieho priateľa. Ak sa mu to podarí, tak osoby, ktoré používajú Mangekyou Sharingan budú celkom tri. Všetko, čo povedal Sasukemu boli klamstvá, lebo Itachi chcel, aby bol Sasuke silnejší a mal motiváciu a nútenie sám seba trénovať a zosilnieť. Všetko čo mu povedal o tom, prečo zabil klan bola len lož. Itachimu pri zabíjaní klanu "krvácalo" srdce. Keď sa so Sasukem lúčil pred útekom, čo Sasuke nevidel, Itachimu vytiekla z oka slza. Itachi sa celý život až do smrti - a aj po smrti snažil, aby sa Sasuke nikdy nedozvedel pravdu o klane. Urobil by čokoľvek, len aby sa to Sasuke nedozvedel.
Itachi má tiež dosť v obľube svojho Akatsuki partnera Hoshigaki Kisame. Dokázal to aj tým, že keď v jednom boji dorazil Kakashi, povedal mu, aby nebojoval lebo nechce, aby sa zbytočne zranil. Bol to vlastne celkovo prvý prejav Itachiho citu po zabití Uchiha klanu. V duchu si celý čas prial koniec svojho života, no chcel zomrieť Sasukemu pri nohách, a celý život sa o to snažil.
Má stále ten istý pohľad, nič ho neprekvapí ani neviľaká. Aj keď je vrah celého klanu a členom Akatsuki, Itachi nie je vôbec chladnokrvný vrah, ani zabijak snažiaci sa zabiť všetkých, čo mu stoja v ceste. Jeho povaha sa až tak nezmenila. Keď spolu s Kisamem chcely dostať Uzumaki Naruta kvôli jeho démonovy Kyuubimu ktorého mali za misiu uniesť do Akatsuki, Sarutobi Asuma a Yuuhi Kurenai im stáli v ceste. A však Itachi nezabil Kurenai, keď mal šancu, len ju uveznil v jej vlastnom Genjutsu a zranil ju, aby si to do budúcnosti zapamätala a aj aby dokázal, že je tak silný a nebezpečý, ako si mislia. Ani keď mohol zabiť Kakashiho, neurobil to, ale robil mu príšerné a bolestivé ilúzie jeho Mangekyou Sharinganom.
Sasuke si myslí, že ho brat preto nechal žiť, lebo niekde hlboko v sebe cítil vinu a ľútosť za vyvraždenie Uchiha klanu. Sasukeho nechal žiť, aby raz, keď dostane dostatočnú silu mohol pomstiť klan a potrestať Itachiho aj keď povedal, že je Sasuke príliš slabý na to, aby si s ním špinil ruky.

2 cast tu

(evka, 26. 9. 2009 22:09)

Celý klan o tom vedel, iba Sasuke nie. Fugaku si myslel, že Itachi vykonáva svoju povinnosť - špehovať Konohu. No ono to bolo presne naopak a Itachi získaval informácie o Uchiha klane Listovej Dedine. O tom všetkom vedeli iba štyri osoby - Danzou, Sarutobi(3.Hokage), Homura a Koharu. Tretí Hokage nechcel Uchihov zabiť ale naopak sa s nimi zmieriť ale bolo neskoro.
Itachi sa musel rozhodnúť. Keby dedina začala občianskú vojnu, bola by oslabená a iné dediny by to určite využili a zaútočili by. Zomrelo by mnoho ľudí vrátane aj tých, ktorí neboli Ninjovia.
Itachi sa musel rozhodnúť a aj sa rozhodol. Bol jediný, kto vedel, že Uchiha Madara prežil po jeho atentáte s Kyuubim na Konohu, a tak ho vyhľadal. Kvôli tomu, že Uchihovia Madarovi neverili a zradili ho, mu dal Itachi ponuku, že s ním môže zabiť Uchihov, no za cenu, že ostatnú časť dediny nechá na pokoji. Madara s tým súhlasil.
Spolu jednej noci vyzabíjali Uchiha klan. Itachi teda splnil misiu až na jednu výnimku. Nebol schopný zabiť vlastného brata Sasukeho. Všetky tie veci, čo mu povedal, povedal preto, aby sa Sasuke chcel stať silnejším a Itachi by zomrel jeho rukou. Itachi uprosil na konlenách 3. Hokageho, aby Sasukeho ochránil pred Danzouom. Urobil by čokoľvek, aby Sasukeho ochránil. No nedokázal o tomto všetkom povedať Sasukemu. Tiež Hokageho uprosil, aby sa toto Sasuke nedozvedel. Nemohol už nič robiť, tak sa len rozlúčil, a opustil Konohu. Itachi ale nikdy neprestal milovať Konohu, ani Sasukeho. Najdôležitejšia vec v jeho živote bol život Sasukeho.
Akonáhle umrel Tretí Hokage, ktorý Itachimu sľúbil Sasukeho ochranu, Itachi sa okamžite vrátil do Dediny, aby pripomenul Danzouovi a ostatným - "som stále nažive". Do dediny prišiel spolu s jeho Akatsuki partnerom - Hoshigaki Kisamem. Chceli získať Naruta kvôli Kyuubimu, no aj tak to nespravili. Itachi tam išiel len kvôli Sasukemu. Keď ich Jiraiya zastavil, bolo mu to jedno a povedal, že ešte počkajú. Pridal sa k Akatsuki ale preto, aby mohol z vnútra organizácie ochraňovať dedinu a mať na očiach Madaru, ktorý z tieňov Akatsuki tajne dával príkazy Painovy.

1cast tu

(evka, 26. 9. 2009 22:07)

Uchiha Itachi pochádza zo Skrytej Listovej Dediny (Konohagakure no Sato) z najmocnejšieho klanu Listovej - Uchiha klanu. Má mladšieho brata Uchiha Sasukeho. Už v siedmich rokoch sa stal ninjom a v ôsmich sa mu podarilo v sebe prebudiť Sharingan. V desiatich rokoch sa stal Chuuninom a v trinástich sa stal vodcom skupiny ANBU zo Skrytej Listovej Dediny. Jeho rodičia ho neustále obdivovali a tak Sasukemu nevenovali moc pozornosti.
Itachi bol vždy veľmi schopný a silný Ninja dokonca je to jeden z najmocnejších Ninjov histórie Uchiha klanu. So Sasukem sa mali naozaj veľmi radi, no Itachi sa mu len málo kedy venoval, keďže neskôr mal veľa úloh a vždy ho len prstom ťukol do hlavy, pri čom povedal: "Prepáč mi Sasuke. Nabudúce, dobre?"
Itachi je momentálne Nukenin(stratený ninja) a zločinec triedy S. Zločinec triedy S sa stal preto, lebo vyvraždil celý svoj vlastný klan a žiť nechal iba svojho mladšieho brata Sasukeho. Tiež je to aj preto, lebo onedlho na to, ako zmasakroval Uchiha klan sa stal členom teroristickej organizácie Akatsuki.
Sasuke si myslí, že Itachi zabil klan len z toho dôvodu, aby si "otestoval schopnosti", čo takto odôvodlnil. No bola to lož, toto len Itachi povedal Sasukemu, keďže nechcel, aby vedel pravdu. Pravý dôvod, prečo Itachi zmasakroval Uchiha klan bol ten, že nemal na výber, bola to jeho povinnosť. Ako sa vie, Uchiha klan bol veľmi mocný. Tento klan ale plánoval vzbúrenie sa proti Listovej dedine. Itachiho otec, Uchiha Fugaku bol hlavným vodcom plánovaného útoku.